Türkiye’ de ve yurt dışında birçok seveni ve takipçisi olan ünlü ilahi ve tasavvuf sanatçısı Sedat Uçan büyük bir Doğu Anadolu şehri olan Erzurum’da dünyaya gelmiştir. Bu yöre insanının vicdanlı, yardım sever ve dürüst insan olma özelliğini de taşıyan ünlü şarkıcı Erzurum’un İspir ilçesine bağlı bir köyde dünyaya gelmiştir. Ardıçlı köyü olarak bilinen bu köyde 1975 yılında dünyaya gelen Sedat Uçan lise yıllarına kadar olan dönemde hayatını köyde ailesi ile birlikte geçirmiştir. Köyde bulunduğu yıllarda bile müziğe ilgi duyan ünlü şarkıcı köyde kendi çevresinden aldığı tasavvuf bilgileri ile kendi bestelerini yapmaya başlamış ve oldukça güzel ve akıcı olan ses tonu ile çevresindeki kişilerin de dikkatin çekmeyi başarmıştır.

Lise eğitimi için İspir ilçesine gelen Sedat Uçan burada İspir İmam Hatip Lisesi’nden mezun olarak eğitim hayatını tamamlamış ve hayatının geri kalanını ise ilahi ve tasavvuf müziğine adamıştır.Çıkardığı ilk albüm olan ‘Muhammed’in Hürmetine’ albümü herkes tarafından büyük beğeni toplamıştır. Albümden sonra gerçek manada tanınan biri olan Sedat Uçan çeşitli organizasyonlarda da yer almıştır. Sedat Uçan iletişim adreslerinin kendisine ulaşan talepleri değerlendirip cevap vermektedir. İlk albümü sonrasından da her yıl bir albüm yapmayı hedef haline getirmiş ve bu güne kadar Sedat Uçan’ın 10 taneden fazla albümü hayranları ile buluşmuştur.Sedat Uçan iletişim numaraları için menajerlik hizmeti kullanan değerli şarkıcı tüm özel toplantı ve davetlerde güzel sesi ve ilahileri ile iştirak etmekte ve dinleyenleri de mest etmektedir.

Sedat Uçan resmi menajeri üzerinden sağlanan iletişimde kendisinin yakın zamandaki programı ve davet durumu öğrenilebilir. Uygun olan zamanlar için randevu talebinde bulunabilen ünlü sanatçı bir yandan da kendi albüm hazırlıkları ile ilgilenmektedir. Düğün töreni, sünnet töreni, nişan töreni ve her türlü tasavvuf toplantılarında severek yer alan Sedat Uçan resmi menajeri ile görüşme sağlayarak programını organize etmektedir. Bu sebeple her türlü davet ve çağrılar için Sedat Uçan’ın menajeri ile cep telefonu numarasından arayarak ya da e- mail adresi ile karşılıklı mailleşerek görüşme sağlanmalıdır.